megjelenítése / elrejtése menü

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Everett Espresso 72154

  • pomieszczenia do 25 m²
  • średnica 132 cm
  • oświetlenie 2x 60W E27
  • sterowanie sznurkiem

  W magazynie 4 szt.

  485 złz VAT

  394 zł bez VAT

  Brakuje 650 zł do darmowej dostawy
  72154
  4895105608000
  24 miesiące
  Westinghouse
  scroll

  Opis produktu

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Everett Espresso 72154 Westinghouse.

  STYLIZACJA

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Everett Espresso 72154 WestinghouseWentylator sufitowy inspirowany architekturą baroku. Bogate kolory i dbałość o szczegóły sprawiają, że ta kolekcja jest bardzo popularna. Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze, do którego jest przyłączone 5 śmigieł (łopatek) w kolorze espresso z jednej strony, a z drugiej w kolorze jabłoni. Łopatki wentylatora są wykonane z MDF bez zdobień, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Oznacza to, że model jest bardzo cichy, a dzięki dopracowanej stylistyce pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia, gabinet. Ten wentylator jest skonstruowany do pomieszczeń z niskim sufitem.

  Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

  Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

  ZASTOSOWANIE

  Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Everett Espresso daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

  KONSTRUKCJA

  Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu.Średnica 132 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w małychpomieszczeniach o powierzchni około 25 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym światłem

  Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

  Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Everett Espresso 72154 jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu E27 i z mocą 2x 60 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówki nie są częscia zestawu.

  STEROWANIE

  Sterowanie SznurkiemWentylator jest sterowany przy pomocy sznurka, przymocowanego do silniczka w środkowej części urządzenia. Pociągnięcie za sznurek umożliwia włączenie wentylatora oraz ustawienie prędkości maksymalnej. Kolejne trzy pociągnięcia zmniejszają obroty wentylatora, natomiast czwarte wyłącza wentylator. Możliwe jest dokupienie sterownika ściennego(sekcja Akcesoria).

  MONTAŻ

  Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

  System mocowania Hugger

  Przy instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania Hugger nie jest możliwe użycie pręta łączącego. Wentylator jest skonstruowany do pomieszczeń z niskim sufitem.

  Parametry i specyfikacje

  KolorEspresso
  Kolor łopatespresso, jabłoń
  Masa7,2 kg
  ObsługaWyłącznik pociągowy - łańcuszek
  MontażHugger
  RozmiaryZobacz rys.
  Ilość biegów3 prędkości
  Obroty180/143/85 obr/min
  Moc57/43/36 W
  Napięcie230 V
  Światło2x 60W E27 ( nie są częścią zestawu )
  Tryb letni i zimowyTAK
  Wielkość pomieszczeniaDo 25 m²
  Stopień ochronyIP24

  Dokumenty

  Akcesoria