Wentylator sufitowy z oświetleniem Arius 72559 biały czarny

  • Kod produktu 72559
  • EAN 4895105604897
  • Producent Westinghouse
  • Dostępność 3 szt.
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
899 zł

cena netto
730,89 zł

Wentylator sufitowy z oświetleniem i pilotem Arius 72559 biały czarny Westinghouse.

STYLISTYKA

Wentylator Westinghouse Arius 72559Wentylator sufitowy wykonany w ekskluzywnej gładkiej i subtelnej stylistyce. Głębokie kolory oraz wykonanie wentylatora oddają istotę dzisiejszego współczesnego życia.  Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze chromu, do którego jest przyłączonych 5 śmigieł (łopatek) w kolorze białym z jednej strony i czarnym z drugiej. Łopatki wentylatora są wykonane z MDF bez zdobień, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Oznacza to, że model ten jest bardzo cichy a dzięki dopracowanej stylistyce pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak  sypialnia, czytelnia czy gabinet.

Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

ZASTOSOWANIE

Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Arius daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

 

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

 

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy Westimghouse Arius 72559 jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 132 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w dużych pomieszczeniach o powierzchni około 30 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym oświetleniem. 

Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Arius jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu E14 3U i z mocą  5x 9 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówki nie są częscia zestawu.

STEROWANIE

Sterowanie pilotemWentylator jest sterowany za pomocą pilota działającego na podczerwień, który pozwala zmieniać szybkość śmigieł, włączanie i wyłączanie wentylatora oraz światła (jeżeli jest ono częścią zestawu). Do sterowania pilotem potrzebne są dwie baterie AA (nie są częścią zestawu). Zaletą podczerwieni jest zasięg do 7 metrów, niska cena i długa żywotność baterii.

 

MONTAŻ

Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

System mocowania Dual Mount System

System mocowania Dual MountPodczas instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mount System" możliwe jest użycie prętu montażowego, który jest częścią zestawu. Wentylator może być także instalowany bez prętu co zmniejszy jego wielkość (polecane do niskich sufitów). Do wysokich pomieszczeń jest możliwość dokupienia prętu przedłużającego 30,5 cm lub 46 cm ( w sekcji Akcesoria).


Parametry

Średnica wentylatora 132 cm
Wielkość pomieszczenia Do 25 m²
Kolor korpusu Chrom
Kolor łopat Biały i czarny
Masa 9,4 kg
Montaż Dual Mount System
Napięcie 230 V
Obroty 170/120/60 obr/min
Obsługa Pilot na podczerwień
Moc 55/27/8 W
Rozmiary Zobacz rys.
Pochylenie łopatek 12 °
Światło 5x 9W E14 3U nie są częścią zestawu
Ilość biegów 3 prędkości
Tryb letni i zimowy TAK

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij