Wentylator sufitowy z oświetleniem Arius 72559 biały czarny

  • Kod produktu 72559
  • EAN 4895105604897
  • Producent Westinghouse
  • Dostępność 1 szt.
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
897 zł

cena netto
729,27 zł

Wentylator sufitowy z oświetleniem i pilotem Arius 72559 biały czarny Westinghouse.

STYLISTYKA

Wentylator Westinghouse Arius 72559Wentylator sufitowy wykonany w ekskluzywnej gładkiej i subtelnej stylistyce. Głębokie kolory oraz wykonanie wentylatora oddają istotę dzisiejszego współczesnego życia.  Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze chromu, do którego jest przyłączonych 5 śmigieł (łopatek) w kolorze białym z jednej strony i czarnym z drugiej. Łopatki wentylatora są wykonane z drewna bez zdobień. Oznacza to, że model ten jest bardzo cichy i pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia czy gabinet.

Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

ZASTOSOWANIE

Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Arius daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

 

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

 

 

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy Westimghouse Arius 72559 jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 132 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w dużych pomieszczeniach o powierzchni około 30 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym oświetleniem. 

Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Arius jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu E14 3U i z mocą  5x 9 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówki nie są częscia zestawu.

 STEROWANIE

Sterowanie pilotemWentylator jest sterowany za pomocą pilota działającego na podczerwień, który pozwala zmieniać szybkość śmigieł, włączanie i wyłączanie wentylatora oraz światła (jeżeli jest ono częścią zestawu). Do sterowania pilotem potrzebne są dwie baterie AA (nie są częścią zestawu). Zaletą podczerwieni jest zasięg do 7 metrów, niska cena i długa żywotność baterii.

 

MONTAŻ

Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

System mocowania Dual Mount

System mocowania Dual MountPrzy instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mont" jest niezbędne zastosowanie pręta łączącego (jest on częścią zestawu). Istnieje możliwość zainstalowania bez pręta - tym samym zostanie zmniejszona wysokosć montażu (co jest odpowiednie przy niskim suficie). Jest również możliwe dokupienie prętów przedłużających 30,5 cm lub 46 cm, które są przeznaczone do pomieszczeń wysokich (znaleźć je można w sekcji Akcesoria).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Parametry

Wielkość pomieszczenia Do 30 m²
Kolor Chrom
Kolor skrzydeł Biały i czarny
Symbol certyfikatu CE
Hałas 55 dB (orientacyjnie)
Masa 8.8 kg
Częstotliwość 50/60 Hz
Materiał Metal, drzewo, plastik, stal
Montaż Na sufit
Napięcie 230 V
Obroty 178/110/51 obr/min
Obsługa Pilot na podczerwień
Wykorzystanie Domowe
Prąd 0,24/0,18/0,15 A
Średnica 132 cm
Akcesoria Pręty montażowe, kołki, śruby
Rozmiary Zobacz rys.
Pochylenie łopatek 12 °
Stopień ochrony IP24
Światło 5x 9W E14 3U
Bezpiecznik termiczny Przystosowany do 5 żarówek E14 9W 3U ( nie jest częścią zestawu )
Wydajność 60 W
Praca wsteczna Tak

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij