megjelenítése / elrejtése menü

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Arius 72559 biały czarny

  • do pomieszczeń do 30 m²
  • średnica 132 cm
  • oświetlenie 5x9W E14 3U
  • pilot w zestawie

  W magazynie 3 szt.

  899 złz VAT

  731 zł bez VAT

  Brakuje 300 zł do darmowej dostawy
  72559
  4895105604897
  24 miesiące
  Westinghouse
  scroll

  Opis produktu

  Wentylator sufitowy z oświetleniem i pilotem Arius 72559 biały czarny Westinghouse.

  STYLISTYKA

  Wentylator Westinghouse Arius 72559Wentylator sufitowy wykonany w ekskluzywnej gładkiej i subtelnej stylistyce. Głębokie kolory oraz wykonanie wentylatora oddają istotę dzisiejszego współczesnego życia.  Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze chromu, do którego jest przyłączonych 5 śmigieł (łopatek) w kolorze białym z jednej strony i czarnym z drugiej. Łopatki wentylatora są wykonane z MDF bez zdobień, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Oznacza to, że model ten jest bardzo cichy a dzięki dopracowanej stylistyce pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak  sypialnia, czytelnia czy gabinet.

  Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

  Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

  ZASTOSOWANIE

  Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Arius daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

   

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

   

  KONSTRUKCJA

  Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy Westimghouse Arius 72559 jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 132 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w dużych pomieszczeniach o powierzchni około 30 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym oświetleniem. 

  Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

  Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Arius jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu E14 3U i z mocą  5x 9 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówki nie są częscia zestawu.

  STEROWANIE

  Sterowanie pilotemWentylator jest sterowany za pomocą pilota działającego na podczerwień, który pozwala zmieniać szybkość śmigieł, włączanie i wyłączanie wentylatora oraz światła (jeżeli jest ono częścią zestawu). Do sterowania pilotem potrzebne są dwie baterie AA (nie są częścią zestawu). Zaletą podczerwieni jest zasięg do 7 metrów, niska cena i długa żywotność baterii.

   

  MONTAŻ

  Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

  System mocowania Dual Mount System

  System mocowania Dual MountPodczas instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mount System" możliwe jest użycie prętu montażowego, który jest częścią zestawu. Wentylator może być także instalowany bez prętu co zmniejszy jego wielkość (polecane do niskich sufitów). Do wysokich pomieszczeń jest możliwość dokupienia prętu przedłużającego 30,5 cm lub 46 cm ( w sekcji Akcesoria).


  Parametry i specyfikacje

  Kolor łopatBiały i czarny
  MontażDual Mount System
  ObsługaPilot na podczerwień
  Masa9,4 kg
  Ilość biegów3 prędkości
  RozmiaryZobacz rys.
  Kolor korpusuChrom
  Obroty170/120/60 obr/min
  Pochylenie łopatek12 °
  Napięcie230 V
  Średnica wentylatora132 cm
  Moc55/27/8 W
  Światło5x 9W E14 3U nie są częścią zestawu
  Tryb letni i zimowyTAK
  Wielkość pomieszczeniaDo 25 m²

  Dokumenty

  Akcesoria