megjelenítése / elrejtése menü

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Vegas 72272 srebrny klon

  • pomieszczenia do 15 m²
  • średnica 105 cm
  • oświetlenie 1x 60W E27
  • sterowanie sznurkiem

  W magazynie 10 szt. i więcej

  263 złz VAT

  214 zł bez VAT

  Brakuje 300 zł do darmowej dostawy
  72272
  4895105602824
  24 miesiące
  Westinghouse
  scroll

  Opis produktu

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Vegas 72272 srebrny klon Westinghouse.

  STYLIZACJA

   Wentylator Westinghouse Vegas 72272Wentylator sufitowy stworzony w prostym stylu. Neutralne kolory oraz prostota konstrukcji wentylatora sprawiają, że będzie on pasował praktycznie do każdego wnętrza. Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze szlifowanego aluminium, natomiast 4 śmigła w kolorze srebra z jednej strony i w kolorze jasnego klonu z drugiej. Łopatki wentylatora są wykonane z MDF bez zdobień, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia Oznacza to, że model jest bardzo cichy i pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia, gabinet. 

  Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

  Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

  ZASTOSOWANIE

  Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora (nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia. 

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Vegas daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzięki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamietać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatury otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

   

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy wentylator Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą prędkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

  KONSTRUKCJA

  KONSTRUKCJA wentylatoraWentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 105 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w małych pomieszczeniach o powierzchni około 15 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok. Jest to model wentylatora ze zintegrowanym światłem.

  Zastąpienie głównego oświetlenia w pomieszczeniu
  Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Vegas jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu E27 i z mocą 60 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówka nie są częścią zestawu.

  STEROWANIE

  Wentylator jest sterowany przy pomocy sznurkaWentylator jest sterowany przy pomocy sznurka, przymocowanego do silniczka w środkowej części  urządzenia. Pociągnięcie za sznurek umożliwia włączenie wentylatora oraz ustawienie prędkości maksymalnej. Kolejne trzy pociągnięcia zmniejszają obroty wentylatora, natomiast czwarte wyłącza wentylator. Możliwe jest dokupienie pilota lub sterownika ściennego (sekcja Akcesoria).

  MONTAŻ

  Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.


  System mocowania Dual Mount System

  System mocowania Dual MountPodczas instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mount System" możliwe jest użycie prętu montażowego, który jest częścią zestawu. Wentylator może być także instalowany bez prętu co zmniejszy jego wielkość (polecane do niskich sufitów). Do wysokich pomieszczeń jest możliwość dokupienia prętu przedłużającego 30,5 cm lub 46 cm ( w sekcji Akcesoria).

  Parametry i specyfikacje

  ObsługaWyłącznik pociągowy - łańcuszek
  Kolor łopatSrebrny, klon
  MontażDual Mount System
  Ilość biegów3 prędkości
  RozmiaryZobacz rys.
  Kolor korpusuSzczotkowane aluminium
  Obroty218/169/120 obr/min
  Pochylenie łopatek10 °
  Moc39/28/25 W
  Średnica wentylatora105 cm
  Światło1x 60W E27 ( nie jest częścią zestawu )
  Tryb letni i zimowyTAK
  Wielkość pomieszczeniaDo 15 m²

  Dokumenty

  Akcesoria