Wentylator sufitowy z oświetleniem Vegas 72185 biały sosna

  • Kod produktu 72185
  • EAN 4895105605719
  • Producent Westinghouse
  • Dostępność 4 szt.
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
249 zł

cena netto
202,44 zł

Wentylator sufitowy z oświetleniem Vegas 72185 biały sosna Westinghouse.

STYLIZACJA

Wentylator Westinghouse Vegas 72185Wentylator sufitowy stworzony w prostym stylu. Neutralne kolory oraz prostota konstrukcji wentylatora sprawiają, że będzie on pasował praktycznie do każdego wnętrzaWysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze białym, natomiast 4 śmigła są w kolorze białym z jednej strony i kolorze sosny z drugiej. Łopatki wentylatora są wykonane z MDF bez zdobień, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Oznacza to, że model jest bardzo cichy, a dzięki dopracowanej stylistyce pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak  sypialnia, czytelnia czy gabinet.


Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

ZASTOSOWANIE

Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia. 

Lato-rotacja wentylatora w kierunki przeciewnym do wskazówek zegara

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Vegas daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

 

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy wentylator Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą prędkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

KONSTRUKCJA

KONSTRUKCJA wentylatoraWentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 105 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w małych pomieszczeniach o powierzchni około 15 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok. Jest to model wentylatora ze zintegrowanym światłem.

Zastąpienie głównego oświetlenia w pomieszczeniu
Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Vegas 72185 jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu E27 i z mocą 60 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówka nie jest częścią zestawu.

STEROWANIE

Wentylator jest sterowany przy pomocy sznurkaWentylator jest sterowany przy pomocy sznurka, przymocowanego do silniczka w środkowej części  urządzenia. Pociągnięcie za sznurek umożliwia włączenie wentylatora oraz ustawienie prędkości maksymalnej. Kolejne trzy pociągnięcia zmniejszają obroty wentylatora, natomiast czwarte wyłącza wentylator. Możliwe jest dokupienie pilota lub sterownika ściennego (sekcja Akcesoria).

MONTAŻ

Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

System mocowania Dual Mount System

System mocowania Dual MountPodczas instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mount System" możliwe jest użycie prętu montażowego, który jest częścią zestawu. Wentylator może być także instalowany bez prętu co zmniejszy jego wielkość (polecane do niskich sufitów). Do wysokich pomieszczeń jest możliwość dokupienia prętu przedłużającego 30,5 cm lub 46 cm ( w sekcji Akcesoria).

Parametry

Wielkość pomieszczenia Do 15 m²
Kolor Biały
Kolor łopat Biały i kolor sosny
Symbol certyfikatu CE
Hałas Max. 45 dB
Masa 4,5 kg
Częstotliwość 50/60 Hz
Materiał Metal, drewno, plastik, stal
Montaż Na sufit
Napięcie 220/240 V
Obroty 210/162/110 obr/min
Obsługa Sznurki (możliwość dokupienia pilota)
Wykorzystanie Domowe
Prąd 0,21/0,18/0,19 A
Średnica 105 cm
Akcesoria Pręty montażowe, kołki, śruby
Rozmiary Zobacz rys.
Pochylenie łopatek 11 °
Stopień ochrony IP24
Źródło światła 1x 60W E27
Światło Przystosowany do 1 żarówki E27 60W ( nie jest częścią zestawu )
Wydajność 60 W
Praca wsteczna Tak

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij