Wentylator sufitowy z oświetleniem Kingston 78065 srebrny klon

  • Kod produktu 78065
  • EAN 4895105601810
  • Producent Westinghouse
  • Dostępność na zamówienie
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
459 zł

cena netto
373,17 zł

Wentylator sufitowy z oświetleniem Kingston 78065 srebrny klon Westinghouse.

WYGLĄD

Ukázka stropního ventilátoru Westinghouse KingstonWentylator sufitowy stworzony w prostym stylu, w kolorach, ktore nigdy nie przestaną być modne. Klasyczna konstrukcja śmigła tworzy oryginalną atmosferę. Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze szczotkowanego aluminium, do którego jest przyłączone 5 śmigieł (łopatek) w kolorze srebrnym z jednej strony, a z drugiej w kolorze brązuŁopatki wentylatora są wykonane z drewna bez zdobień. Oznacza to, że model jest bardzo cichy i pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia, gabinet.

Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

 

 

ZASTOSOWANIE

Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

Stropní ventilátor Westinghouse letní provoz

Wentylator sufitowy Westinghouse Kingston daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

Stropní ventilátor Westinghouse zimní provoz

W sezonie zimowym wentylator sufitowy wentylator Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

KONSTRUKCJA

Stropní ventilátor Westinghouse konstrukce
Wentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 105 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w małychpomieszczeniach o powierzchni około 15 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym światłem

Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Kingston jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu GU10 i z mocą 3x50 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówki są częścią zestawu.

STEROWANIE

Stropní ventilátor Westinghouse řetízkové ovládáníWentylator jest sterowany przy pomocy sznurka, przymocowanego do silniczka w środkowej części urządzenia. Pociągnięcie za sznurek umożliwia włączenie wentylatora oraz ustawienie prędkości maksymalnej. Kolejne trzy pociągnięcia zmniejszają obroty wentylatora, natomiast czwarte wyłącza wentylator. Możliwe jest dokupienie pilota lub sterownika ściennego(sekcja Akcesoria).

MONTAŻ

Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

System mocowania Dual Mount

Stropní ventilátor Westinghouse Dual Mount montážPrzy instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mont" jest niezbędne zastosowanie pręta łączącego (jest on częścią zestawu). Istnieje możliwość zainstalowania bez pręta - tym samym zostanie zmniejszona wysokosć montażu (co jest odpowiednie przy niskim suficie). Jest również możliwe dokupienie prętów przedłużających 30,5 cm lub 46 cm, które są przeznaczone do pomieszczeń wysokich (znaleźć je można w sekcji Akcesoria).

Parametry

Wielkość pomieszczenia Do 15 m²
Kolor Szczotkowane aluminium
Kolor skrzydeł 2 kolor- srebrny, brązowy
Symbol certyfikatu CE
Hałas Max. 45 dB
Masa 7,5 kg
Częstotliwość 50 Hz
Materiał metal, drzewo, plastik, stal
Montaż Na sufit
Napięcie 220/240 V
Obroty 210/160/110 obr/min
Obsługa Widoczne na obrazku
Wykorzystanie Domowe
Prąd 0,23/0,16/0,11A
Średnica 105 cm
Akcesoria Pręty montażowe, kołki, śruby
Rozmiary Zobacz rys.
Stopień ochrony IP24
Światło 3x 50W GU10
Wydajność 60 W
Praca wsteczna Tak
Żywotność
Odporność na ogień Nie

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij