Wentylator sufitowy z oświetleniem z pilotem Havanna 72546 grafitowy

  • Kod produktu 72546
  • EAN 4895105604859
  • Producent Westinghouse
  • Dostępność 6 szt.
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
712 zł

cena netto
578,86 zł

Wentylator sufitowy z oświetleniem i pilotem Havanna 72546 grafitowy Westinghouse.

STYLISTYKA

Wentylator Westinghouse Havanna 72546Wentylator sufitowy Westinghouse Havanna 72546 jest wykonany w ekskluzywnej, gładkiej i subtelnej stylistyce. Głębokie kolory oraz wykonanie wentylatora idealnie wpasuje się w nowoczesne wętrza naszych domów, mieszkań.  Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze szczotkowanego aluminum, do którego przyłączone są 4 śmigła (łopatki) w kolorze srebrnym z jednej strony, a w kolorze grafitowym z drugiej strony. Łopatki wentylatora są wykonane z MDF, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Ozanacza to, że model jest bardzo cichy, a dzięki dopracowanej stylistyce pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia, gabinet.

Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.


ZASTOSOWANIE

Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Havanna daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

 

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

 

 

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 132 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w małych pomieszczeniach o powierzchni około 25 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym światłem

Zastąpienie głównego oświetlenia w pomieszczeniu

Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu R7 i z mocą 80W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówki są częścią zestawu.

STEROWANIE

Sterowanie pilotemWentylator sterowany jest pilotem na podczerwień, który umożliwia sterowanie prędkością, włączenie lub wyłączenie wentylatora oraz światła (jeżeli jest on cześcią wentylatora). Do sterowanie pilotem potrzebne są dwie baterie AA (nie są częścią zestawu). Zaletą podczerwieni jest zasięg do 7 metrów, niska cena i długa żywotność baterii.

 

MONTAŻ

Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

System mocowania Down Rod Only

System mocowania Dual MountPrzy instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Down Rod Only" jest niezbędne zastosowanie pręta łączącego (jest on częścią zestawu). Jest również możliwe dokupienie prętów przedłużających 30,5 cm lub 46 cm, które są przeznaczone do pomieszczeń wysokich (znaleźć je można w sekcji Akcesoria).

Parametry

Średnica wentylatora 132 cm
Wielkość pomieszczenia Do 25 m²
Kolor korpusu Szczotkowane aluminium
Kolor łopat grafitowy, srebrny
Masa 7,8 kg
Montaż Down rod only
Napięcie 220/240 V
Obroty 180/130/85 obr/min
Obsługa Pilot na podczerwień
Moc 56/30/14 W
Rozmiary Zobacz rys.
Pochylenie łopatek 10 °
Światło 1x 80W R7 (w zestawie)
Ilość biegów 3 prędkości
Tryb letni i zimowy TAK

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij