megjelenítése / elrejtése menü

  Wentylator sufitowy z oświetleniem Bendan 72557 wenge

  • do pomieszczeń do 25 m²
  • średnica 132 cm
  • oświetlenie 1x 80W R7
  • pilot w zestawie

  W magazynie 4 szt.

  625 złz VAT

  508 zł bez VAT

  Brakuje 300 zł do darmowej dostawy
  72557
  4895105604880
  24 miesiące
  Westinghouse
  scroll

  Opis produktu

  Wentylator sufitowy z oświetleniem i pilotem Bendan 72557 wenge Westinghouse.

  STYLISTYKA

  Wentylator Westinghouse Bendan 72557Wentylator sufitowy wykonany w ekskluzywnej gładkiej i subtelnej stylistyce. Głębokie kolory oraz wykonanie wentylatora oddają istotę dzisiejszego współczesnego życia.  Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze matowego chromu, do którego jest przyłączonych 5 śmigieł (łopatek) w kolorze wenge. Łopatki wentylatora są wykonane z drewna bez zdobień, ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Oznacza to, że model ten jest bardzo cichy a dzięki dopracowanej stylistyce pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia czy gabinet.

  Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

  Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

  ZASTOSOWANIE

  Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

  Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Bendan daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

   

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

  Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

   

   

  KONSTRUKCJA

  Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 132 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w dużych pomieszczeniach o powierzchni około 25 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanego światła. 

   

  Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

   

  Częścią wentylatora sufitowego Westinghouse Bendan jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu R7 i z mocą  80 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu. Żarówka jest częscia zestawu.

  STEROWANIE

  Sterowanie pilotemWentylator sterowany jest pilotem na podczerwień, który umożliwia sterowanie prędkością, włączenie lub wyłączenie wentylatora oraz światła (jeżeli jest on cześcią wentylatora).Do sterowanie pilotem potrzebne są dwie baterie AA(nie są częścią zestawu). Zaletą podczerwieni jest zasięg do 7 metrów, niska cena i długa żywotność baterii.


   

  MONTAŻ

  Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

  System mocowania Down rod Only

  System mocowania DownrodPrzy instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Down rod Only" jest zawsze niezbędne zastosowanie prętu łączącego  (jest on częścią zestawu), jest również możliwe dokupienie prętów przedłużających 30,5 cm lub 46 cm, które są przeznaczone do pomieszczeń wysokich  (znaleźć je można w sekcji Akcesoria).

  Parametry i specyfikacje

  Kolor łopatWenge
  MontażDown rod
  ObsługaPilot na podczerwień
  Masa7,6 kg
  Ilość biegów3
  RozmiaryZobacz rys.
  Kolor korpusuSatynowy chrom
  Obroty175/124/86
  Pochylenie łopatek12 °
  Napięcie230 V
  Średnica wentylatora132 cm
  Moc20/35/60 W
  Światło1x 80W R7 (w zestawie)
  Tryb letni i zimowyTAK
  Wielkość pomieszczeniaDo 25 m²

  Dokumenty

  Akcesoria