Wentylator sufitowy z oświetleniem Audubon 78525 srebrny klon

  • Kod produktu 78525
  • EAN 4895105601872
  • Producent Westinghouse
  • Dostępność na zamówienie
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
790 zł

cena netto
642,28 zł

Wentylator sufitowy z oświetleniem Audubon 78525 srebrny klon Westinghouse.

 

STYLISTYKA:

Wentylator Westinghouse Audubon 78525Wentylator sufitowy wykonany w ekskluzywnej gładkiej i subtelnej stylistyce. Głębokie kolory oraz wykonanie wentylatora oddają istotę dzisiejszego współczesnego życia.  Wysoka jakość wykonania produktów firmy Westinghouse jest powszechnie znana. Korpus wentylatora jest w kolorze szczotkowanego niklu, do którego jest przyłączonych 3 śmigła (łopatki) w kolorze  klonu i srebra. Łopatki wentylatora są wykonane z drewna bez zdobień. Oznacza to, że model ten jest bardzo cichy i pasuje idealnie do takich pomieszczeń jak sypialnia, czytelnia czy gabinet.

Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami z 3, 4 czy 5 ramionami?

Ilość ramion wentylatora nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność wentylatora, tak więc wybór zależny jest jedynie od preferencji kupującego.

ZASTOSOWANIE

Urządzenie ma możliwość zmiany rotacji łopatek dla poprawienia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Przełącznik zmiany kierunku rotacji znajduje się w korpusie wentylatora ( nie ma go w panelu sterowania), lecz zmiana nie wymaga demontażu urządzenia.

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara

Lato - rotacja wentylatora w kierunku przeciwnym do wskazówek zegaraWentylator sufitowy Westinghouse Audubon daje możliwość zmiany ustawień termostatów i dzieki temu pozwala ograniczyć nakłady na energię. Latem wentylator sufitowy kieruje powietrze w dół, dzięki temu daje uczucie przyjemnego chłodu. Badania wykazały, że większość ludzi przebywająca w pomieszczeniach, w których pracowały wentylatory sufitowe odczuwała temperaturę co najmniej o 4°C  niższą niż ustawiona na termostatach urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Prosimy jednak pamiętać, że wentylatory sufitowe dają jedynie subiektywne uczucie chłodu dla osób przebywających w pomieszczeniach, ale nie zmniejszają temperatuty otoczenia. Dlatego prosimy pamiętać o wyłączaniu ich przy opuszczeniu pomieszczenia.

 

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegara

Zima – rotacja wentylatora zgodna z kierunkiem wskazówek zegaraW sezonie zimowym wentylator sufitowy wentylator Westinghouse daje możliwość zaoszczędzenia energii dzięki ustawieniu pracy urządzenia na małą predkość rotacji zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu ciepłe powietrze przy suficie będzie mieszało się z chłodniejszym powietrzem z dolnej części pomieszczenia. Wentylator Westinghouse poprawia wydajność systemu ogrzewania do tego stopnia, że pozwoli ograniczyć wydatki na energie aż do 30%!

 

 

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wentylatoraWentylator sufitowy jest wyposażony w silnik o 3 stopniach prędkość pracy, dzięki któremu użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji stopni nawiewu. Średnica 122 cm daje możliwość efektywnej pracy urządzenia w średnich pomieszczeniach o powierzchni około 20 m². Pozostałe wymiary urządzenia widnieją na schemacie obok.  Jest to model wentylatora ze zintegrowanym światłem

Zastąpienie głownego oświetlenia w pomieszczeniu

Częścią wentylatora sufitowego Audubon jest zintegrowane światło o rozmiarze gwintu GU10 i z mocą  3x 50 W. Wentylator świetnie wspomaga główne oświetlenie w pomieszczeniu.  Żarówki są częscia zestawu.

STEROWANIE

Sterowanie SznurkiemWentylator jest sterowany przy pomocy sznurka, przymocowanego do silniczka w środkowej części urządzenia. Pociągnięcie za sznurek umożliwia włączenie wentylatora oraz ustawienie prędkości maksymalnej. Kolejne trzy pociągnięcia zmniejszają obroty wentylatora, natomiast czwarte wyłącza wentylator. Możliwe jest dokupienie pilota lub sterownika ściennego (sekcja Akcesoria).

 

MONTAŻ

Z montażem wentylatora ściennego Westinghouse przy pomocy instrukcji poradzi sobie każdy.

System mocowania Dual Mount

System mocowania Dual MountPrzy instalacji wentylatora sufitowego Westinghouse z systemem mocowania "Dual Mont" jest niezbędne zastosowanie pręta łączącego (jest on częścią zestawu). Istnieje możliwość zainstalowania bez pręta - tym samym zostanie zmniejszona wysokosć montażu (co jest odpowiednie przy niskim suficie). Jest również możliwe dokupienie prętów przedłużających 30,5 cm lub 46 cm, które są przeznaczone do pomieszczeń wysokich (znaleźć je można w sekcji Akcesoria).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Parametry

Wielkość pomieszczenia Do 20 m²
Kolor Szczotkowany nikiel
Kolor skrzydeł 2 kolory -klon i srebro
Symbol certyfikatu CE
Hałas 48 dB (orientacyjnie)
Masa 7kg
Częstotliwość 50/60 Hz
Materiał Metal, drzewo, plastik, stal
Montaż Na sufit
Napięcie 220/240 V
Obroty 240/165/115 obr/min
Obsługa Na sznurek
Wykorzystanie Domowe
Prąd 0,26/0,18/0,12 A
Średnica 122 cm
Akcesoria Pręty montażowe, kołki, śruby
Rozmiary Zobacz rys.
Pochylenie łopatek 12 °
Stopień ochrony IP24
Źródło światła 3x 50W GU10
Światło Przystosowany do 3 żarówek GU10 50W ( jest częścią zestawu )
Wydajność 60 W
Praca wsteczna Tak

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij