Wentylator łazienkowy z wyłącznikiem czasowym Ø 100 mm, mocniejszy silnik

 • Kod produktu 41501
 • EAN 4250622626829
 • Producent Dalap
 • Dostępność 4 szt.
  Wysyłka natychmiast

cena brutto
134 zł

cena netto
108,94 zł

Wentylator łazienkowy z wyłącznikiem czasowym Dalap 100 Grace Z, mocniejszy silnik

Wentylator łazienkowy Dalap 100 Grace Z z wyłącznikiem czasowym stanowi połączenie wysokiej wydajności, niezawodności  oraz  przemyślanego projektu.  jest jednym z najbardziej wydajnych wentylatorów domowych o średnicy 100 mm. Znajdzie zastosowanie we wszelkiego rodzaju obiektach mieszkalnych i komercyjnych wymagającej nieprzerwanej wentylacji.  W łazienkach, kuchniach, piwnicach, w WC ale również w biurach czy sklepach zapewni efektywną i szybką wymianę powietrza równiez za sprawą wyłącznika czasowego.

Wentylator łazienkowy Dalap 100 Grace Z nadaje się do instalacji zarówno w ścianie jak i na suficie, do pracy w kanałach nie dłuższych niż 3 metry.

Zalety wentylatora do łazienki z wyłącznikiem czasowym Dalap Grace Z

 • wyłącznik czasowy  z możliwością ustawienia od 2 do 30 minut
 • duży przepływ powietrza 128 m3/h
 • opatentowany silnik z łożyskami kulkowymi o trwałości do 40 000 godzin
 • nie wydziela fenoli  dzięki wykorzystaniu technologii FENOLSTOP®
 • prosty styl w czysto białym wydaniu
 • szybki montaż zarówno do ściany jak i sufitu
 • kompatybilna z naszymi kanałami oraz kratkami

 

Dokładny opis wentylatora łazienkowego z wyłącznikiem czasowym Dalap Grace Z

Prosta elegancja bez loga i napisów

Wentylator łazienkowy Dalap 100 Grace Z komponuje się z każdym wnętrzem. Aerodynamiczny panel przedni, stała żaluzja oraz wytrzymały, o trwałym kolorze plastik odporny na żółknięcie i pękanie. Wentylator jest nieskazitelnie biały, bez jakichkolwiek napisów czy loga.

Niezawodna praca na ścianie i w suficie

Opatentowana konstrukcja silnika z łożyskami kulkowymi oraz bardzo wysoka wydajnoscią daje możliwość zainstalowania tego wentylatora łazienkowego nie tylko do ściany, ale również do sufitu. W obu położeniach można być spokojnym o jego maksymalna wydajność oraz niezawodność.

Przez ścianę oraz kanały do 3 metrów

Wentylator łazienkowy z wyłącznikiem czasowym doskonale pracuje przy bezpośrednim wentylowaniu przez ścianę. Dzięki niepospolitej wydajności można go również zastosować do wentylowania małych i średnich pomieszczeń przez proste kanały o długości do 3 metrów. Wykorzystacie je wobec tego także w pomieszczeniach nieposiadających ścian szczytowych. 

Do kanałów z zaworem zwrotnym

łazienkowy wentylator Dalap Grace Z nie jest wyposażony ani w siatkę ani w zawór zwrotny, który by zapobiegał ciągowi wstecznemu do pomieszczeń, wszak celem jest jak najmniejsza ilość przeszkód w systemie, tworzących zbędne opory w przepływie powietrza.

Większość jednak gotowych systemów wentylacyjnych jest  w zawór zwrotny wyposażona, wentylator ten można z powodzeniem zainstalować w takim systemie. Jeśli jednak w systemie jej brakuje, możliwe jest uzupełnienie wyposażenia o  kompatybilny zawór zwrotny

Dla czystego powietrza bez fenolu

Dalap Grace Z jest wyprodukowany w technologií FENOLSTOP® , dzięki czemu plastik, z którego jest wykonany nie ma szkodliwego wpływu na zdrowie. W czasie użytkowania nie są uwalniane fenole czy inne szkodliwe substancje i daje pewność, że oddychamy wyłącznie czystym powietrzem.

Błyskawiczny montaż

Do przygotowanego kanału wystarczy jedynie wsunąć wentylator i umocować do ściany przy pomocy 4 kołów ze śrubkami, które są dołączone do urządzenia. Dzięki dopasowaniu wentylatora do pozostałych elementów systemu wentylacyjnego cały proces jest szybi i łatwy.

Ustawienie wyłącznika czasowego

Czasowy wyłącznik wentylatora łazienkowego pozwala na uzyskanie opóźnienia wyłączenia urządzenia od 2 do 30 minut, które daje możliwość prowadzenia wentylacji pomieszczenia już po jego opuszczeniu. Ustawień dokonuje się za pomocą małego śrubokrętu poprzez zmianę położenia kółeczka sterującego na panelu sterującym wentylatora. Z pokrętłem należy obchodzić się delikatnie, w innym przypadku grozi to jego uszkodzeniem.

Podłączenie

Stopień trudności: Wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu elektrotechniki
Potrzebne narzędzia: mały płaski śrubokręt
Czas pracy: 10 minut

 1. Należy wyłączyć obwód elektryczny!
 2. Demontujemy panel przedni. Wystarczy uważnie odpiąć
 3. Zasilające przewody fazowy oraz zerowy podłączany do wentylatora poprzez kostkę elektryczną. Przy podłączeniu nie ma znaczenia porządek podłączenia przewodów. Na obrazku niebieski przewód jest zerowy a czarny przewód -fazą o napięciu 220 V.
 4. Nakładamy z powrotem panel przedni, włączamy obwód elektryczny i włączamy wentylator.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy podłączaniu wentylatora z wyłącznikiem czasowym, radzimy raczej powierzyć to zadanie specjaliście elektrykowi.

Jeżeli mimo tego zdecydujecie się na podłączenie na własną odpowiedzialność, radzimy dokładnie przestudiować instrukcję montażu i podłączenia wentylator łazienkowego z wyłącznikiem czasowym.

Parametry

Łożysko kulkowe
Kolor Biały
Hałas 37 dB(A)
Masa 0,6 kg
Częstotliwość 50 Hz
Napięcie 230 V
Obroty 2300 ob./min.
Prąd 0,1 A
Temperatura pracy -20 do +40 °C
Średnica 100 mm
Przepływ powietrza 128 m3/h
Moc 16 W
Rozmiary zob. rysunek
Ciśnienie statyczne 40 Pa
Stopień ochrony IP34

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij