Wentylator z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgoci Ø 125 mm, wydajniejszy silnik

 • Kod produktu 41527
 • EAN 4250622627086
 • Producent Dalap
 • Dostępność 4 szt.
  Wysyłka natychmiast

cena brutto
179 zł

cena netto
145,53 zł

Wentylator do łazienki z wyłącznikiem czasowym i higrostatem Dalap 125 GRACE ZW, wydajniejszy silnik

Wentulujcie pomieszczenia mieszkalne i komercyjne z wysoka wydajnością i niezawodnością Wentylator do łazienki Dalap 125 Grace ZW jest wyposażony w opatentowany silnik, wyłącznik czasowy aby opóźnić jego pracę oraz czujnik wilgotności (higrostat). W domu w łazience, w WC czy też w biurze docenicie jego nadzwyczajną wydajność,  długą żywotność oraz prostą stylistykę, która skomponuje się z każdym wnętrzem.

Wentylator gwarantuje wydajną wymianę powietrza, bez względu na to czy zostanie zamontowany w ścianie czy też na suficie, Nadaje się również do pracy w kanałach nie dłuższych niż 3 metry.

Zalety wentylatora do łazienki z wyłącznikiem czasowym i higrostatem Dalap Grace ZW

 • wyłącznik czasowy  z możliwością ustawienia od 2 do 30 minut
 • czujnik wilgotności z regulacją w zakresie od 60 - 90 % wilgotności powietrza
 • duży przepływ powietrza 232 m3/h
 • opatentowany silnik z łożyskami kulkowymi o trwałości do 40 000 godzin
 • nie wydziela fenoli  dzięki wykorzystaniu technologii FENOLSTOP®
 • prosty styl w czysto białym wydaniu
 • szybki montaż zarówno do ściany jak i sufitu
 • kompatybilna z naszymi kanałami oraz kratkami

 

Szczegółowy opis wentylatora łazienkowego z timerem oraz higrostatem Dalap Grace ZW

Prostota elegancji bez loga i napisów

Uniwersalny i prosty styl konstrukcji przygotowuje wentylator do łazienki Dalap 125 Grace ZW do wszechstronnych zastosowań: w łazienkach, w WC, w kuchniach, we wszystkich mieszkalnych i niemieszkalnych wygląda naturalnie i nie zaburza harmonii, właśnie dlatego, że nie posiada ani logo ani żadnych napisów. Odporny plastikowy korpus nie jest podatny ani na  żółknięcie ani na pękanie.

Jednakowa wydajność czy to na ścianie czy tez na suficie

Nie musisz już decydować gdzie chcesz zamontować wentylator. Dalap 125 Grace ZW dzięki swojemu opatentowanemu wydajnemu silnikowi  znakomicie sprawdzi się przy wymianie powietrza zarówno przy montażu w ścianie jak i w suficie. Możecie być pewni,  że w obu położeniach swoją funkcję spełni w 100%.

Do prostej wentylacji przez ścianę oraz do kanałów do 3 metrów

Wentylator łazienkowy Dalap 125 Grace ZW jest przeznaczony do usuwanie wilgości bezpośrednio przez ścianę. Jednak dzięki opatentowanemu i mocnemu silnikowi łatwo poradzi sobie również z prostym kanałem, którego długość nie przekracza 3 metrów.

Sprawdzi się w systemach z zaworem zwrotnym

Wentylator nie jest wyposażony ani w siatkę przeciwko owadom ani w zawór zwrotny, który zabezpieczyłby przed ciągiem wstecznym. Dalap 125 Grace ZW jest przeznaczony do kanałów wentylacyjnych, które są już wyposażone w zawór zwrotny (czym mniej przeszkód przepływie powietrza, tym bardziej efektywna jest wentylacja).

Jeśli wentylator Dalap Grace ZW ma być umieszczony w systemie, w którym nie ma zaworu zwrotnego, można doposażyć wentylator w zawór zwrotny.

Dla czystego powietrza bez fenolu

Nawet przy długim lub nieprzerwanymi użytkowaniu wentylatora łazienkowego możecie mieć pewność, że plastiki nie będą wydzielać żadnych szkodliwych substancji.  Produkcja Dalap Grace ZW  przebiega z wykorzystaniem specjalnej technologii FENOLSTOP®, dzięki temu są absolutnie nieszkodliwe dla zdrowia - bez związków fenolu oraz innych niebezpiecznych substancji.

Kilkuminutowy montaż

Instalacja wentylatora łazienkowego do przygotowanego kanału to zadanie na kilka minut. Wystarczy jedynie wsunąć go do kanału i umocować przy pomocy 4 kołków i śrub do ściany (wchodzą w skład zestawu). Pracę ułatwia pełna kompatybilność wentylatora ze wszystkim akcesoriami sysyemów wentylacyjnych.

Sterowanie wyłącznikiem czasowym

Wyłącznik czasowy wentylatora pomaga w zapewnieniu wydajniejszej wentylacji dzięki możliwości opóźnienia wyłączenia od 2 do 30 minut. Ustawień dokonuje się za pomocą małego śrubokrętu poprzez zmianę położenia kółeczka sterującego na panelu sterującym wentylatora. Z pokrętłem należy obchodzić się delikatnie, w innym przypadku grozi to jego uszkodzeniem.

Ustawienia higrostatu

Wentylator łazienkowy jest wyposażony w higrostat - czujnik wilgotności. Łatwo można ustawić automatyczne uruchomienie wentylatora w zakresie 60-90 % relatywnej wilgotności. Higrostat “rozpozna”, że wilgotność w pomieszczeniu przekroczyła ustawiony poziom i włączy wentylator łazienkowy, który będzie pracował przez wyznaczony na wyłączniku czasowym okres. Po upływie tego czasu wentylator wyłączy się. Jednakże jeśli poziom wilgotności jest wciąż wysoki, cykl będzie się powtarzał.

Podłączenie

Stopień trudności: wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu elektrotechniki
Potrzebne narzędzia: mały płaski śrubokręt
Czas pracy: 10 minut

 1. Należy wyłączyć obwód elektryczny!
 2. Demontujemy panel przedni. Wystarczy uważnie odpiąć
 3. Do kostki przyłączeniowej podłączamy przewód zasilający ze stałą fazą (L), faza z możliwością załączania (LT) oraz przewodem zerowym (N). Na rysunku czarny przewód jest fazą 230V zaś niebieski zerem roboczym.
 4. Nakładamy z powrotem panel przedni, włączamy obwód elektryczny i włączamy wentylator.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy podłączaniu wentylatora z wyłącznikiem czasowym i higrostatem, radzimy raczej powierzyć to zadanie specjaliście elektrykowi.

Jeżeli mimo tego zdecydujecie się na podłączenie na własną odpowiedzialność, radzimy dokładnie przestudiować instrukcję montażu i podłączenia wentylator łazienkowego z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności.

 

 

Parametry

Łożysko kulkowe
Kolor Biały
Hałas 37 dB(A)
Masa 0,8 kg
Częstotliwość 50 Hz
Napięcie 230 V
Obroty 2400 ob./min.
Prąd 0,1 A
Temperatura pracy -20 do +40 °C
Średnica 125 mm
Przepływ powietrza 232 m3/h
Moc 22 W
Rozmiary zob. rysunek
Ciśnienie statyczne 63 Pa
Stopień ochrony IP34

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij