Wentylator łazienkowy mocniejszy silnik Ø 125 mm,

 • Kod produktu 41525
 • EAN 4250622627062
 • Producent Dalap
 • Dostępność 3 szt.
  Wysyłka natychmiast

cena brutto
115 zł

cena netto
93,50 zł

Wentylator łazienkowy bez dodatkowych funkcji Ø 125 mm, mocniejszy silnik

Prosta konstrukcja z myślą o wydajności. Oto wentylator łazienkowy Dalap 125 Grace, który jest idealną kombinacją połączonej stylistyki, niezawodności oraz wysokiej wydajności. Opatentowany silnik osiąga wyjątkowo wysoki przepływ powietrza, co czyni z niego jeden z najwydajniejszych domowych wentylatorów o średnicy 125 mm, Łożyska kulkowe gwarantują 40 000 godzin bezproblemowej pracy. Wentylator nadaje się do wszystkich pomieszczeń domowych i komercyjnych wymagających stałej wentylacji.

Opis produktu

Wentylator łazienkowy Dalap 125 Grace jest wyposażony w niezawodny silnik o dużej wydajności, który w porównaniu z konkurencyjnymi produktami osiąga jednoznacznie większy przepływ powietrza. Dodatkowo posiada łozyska kulkowe, które gwarantują długą żywotność 40 000 h oraz możliwość montażu również do sufitu. Wentylator jest przeznaczony do odprowadzania wilgotnego, zatęchłego lub inaczej zanieczyszczonego powietrza z obiektów mieszkalnych, komercyjnych i użytkowych. Jest on idealny do wentylowania toalet, łazienek, kuchni, spiżarni, ale również piwnic, schowków, pomieszczeń gospodarczych oraz wszystkich pozostałych obiektów, w których konieczna jest szybka i efektywna wymiana powietrza.

Zalety wentylatora łazienkowego Dalap 125 GRACE

 • Wydajny silnik zapewniający duży przepływ powietrza o wielkości 232 m3/h

 • Niezawodność a długa żywotność 40 000 godzin zapewniona przez łożyska kulkowe

 • Prosta stylistyka bez krzykliwych elementów w całkowicie białym kolorze

 • Wyprodukowany w technologiiFENOLSTOP® bez ryzyka wydzielana fenolu

 • Łatwy montaż do ściany lub sufitu, proste podłączenie do sieci elektrycznej

 • Pełna kompatybilność z kanałami oraz innymi elementami systemów wentylacyjnych

 • Podstawowy wariant, który można rozbudować o dodatkowe funkcje

 

Nadaje sie do kanałów z zaorem zwrotnym

Większość już gotowych systemów wentylacyjnych jest wyposażona w zawór zwrotny oraz zakończona kratką. Zawór zwrotny jest ważną częścią każdego kanału wentylacyjnego, ponieważ w momencie, gdy wentylator nie prowadzi wentylacji, nie pozwala na wnikanie powietrza z zewnątrz z powrotem do środka.

Ten wentylator domowy nie posiada na wyposażeniu ani zaworu zwrotnego ani siatki.  Dlatego znajdzie swoje zastosowanie w już wyposażonym w te elementy systemie wentylacyjnym, w którym dodatkowe elementu stanowiły by niepotrzebne zwiększenia oporu dla przepływu powietrza. W przypadku, gdy w kanale brakuje zaworu zwrotnego, można ewentualnie zainstalować zawór zwrotny z membraną, z którą ten wentylator jest w pełni kompatybilny.

Do kanału wentylacyjnego o maksymalnej długości 3 metry

Wentylatory do łazienki są z reguły przeznaczone do odprowadzania wilgoci przez ścianę bezpośrednio na zewnątrz. Jednakże dzięki  niezwykłej wydajności  można wykorzystać ten wentylator również do wentylacji małych i średnich pomieszczeń przez proste kanały długości aż do 3 metrów.  Wentylator będzie wobec tego również przydatny do pomieszczeń nie mających ścian szczytowych, przez które można prowadzić wentylację na zewnątrz.

Prosta elegancja pasująca do każdego wnętrza

Dzięki aerodynamicznemu kształtowi przedniego panelu ze stałą żaluzją oraz czysto białemu wykończeniu urządzenia bez krzykliwego napisu czy logo wygląda wentylator naturalnie w jakimkolwiek miejscu w jakimkolwiek położeniu. Cały wentylator wraz z wirnikiem jest wykonany z specjalnego plastiku, który zachowuje kolor a jest odporny na degradację. Dlatego nie musimy sie obawiać, że panel przedni wraz z upływem czasu może zżółknąć lub popękać.

Czyste powietrze bez fenolu

Kolejną ważną właściwością materiału, z którego jest wykonany wentylator łazienkowy Dalap 125 Grace, jest jego bezpieczeństwo zdrowotne. Dzięki technologii FENOLSTOP®  nie zagraża w żadnym wypadku niebezpieczeństwo uwalniania się fenolu czy innych szkodliwych substancji z plastiku. Nawet przy długotrwałej i nieprzerwanej eksploatacji powietrze pozostaje czyste bez ryzyka skażenia.

Szybki montaż, łatwe podłaczenie

Instalacja jest bardzo prosta i nie jest pracochłonna. Łożyska kulkowe umożliwiają montaż wentylatora jak w pozycji poziomej, najczęściej do ściany, jak i w położeniu pionowym - na przykład do sufitu. Wystarczy do wczesniej przygotowanego kanały wentylacyjnego o odpowiednim rozmiarze wsunąć korpus wentylatora a następnie umocować go do powierzchni przy pomocy czterech kołków ze śrubami (są dołączone do urządzenia). Dzięki kompatybilności wentylatora z pozostałymi elementami systemu wentylacyjnego przebiega to sprawnie i szybko. Samo zaś podłączenie do sieci elektrycznej odbywa się w kilku szybkich krokach i nie zabierze więcej niż kilka minut.

Więcej przydatnych funkcji dzieki dodatkowym akcesoriom

Do wentylatora można podłączyć cały szereg akcesoriów, które są sprzedawane oddzielnie a które znacznie rozszerzają możliwości jego sterowania i użytkowania. Chodzi o regulator obrotów, wielofunkcyjną jednostkę sterującą, zewnętrzny czujnik wilgotności oraz różnorakie sterowniki czasowe.

Za pomocą regulatora obrotów 300W jest możliwa płynna regulacja siły przepływu powietrza. Niższe obroty oznaczają również niższy poziom hałasu.

Z kolei wiele funkcji zapewni wielofunkcyjna jednostka sterująca, która zawiera czujnik wilgotności, czujnik ruchu, wyłącznik czasowy oraz czujnik światła. Te funkcje można aktywować wszystkie na raz, w kombinacjach lub każdą oddzielnie.

Wentylator można również uzupełnić o zewnętrzny czujnik wilgotności lub któryś z czasowych sterowników o różnych opcjach ustawienia.

Podłączenie

Potrzebne narzędzia: mały płaski śrubokręt
Czas pracy: 10 minut

 1. Należy wyłączyć obwód elektryczny!

 2. Demontujemy panel przedni. Nie trzeba używać siły, wystarczy odpiąć

 3. Do kostki elektrycznej podłączamy przewody fazowy oraz zerowy. Przy podłączeniu nie ma znaczenia porządek podłączenia przewodów. Na obrazku czarny przewód jest fazą 220 V a niebieski - zerowy.

 4. Nakładamy panel przedni, włączamy obwód elektryczny i możemy zacząć wentylację.

Parametry

Łożysko kulkowe
Kolor biały
Hałas 37 dB(A)
Masa 0,8 kg
Częstotliwość 50 Hz
Napięcie 230 V
Obroty 2400 ob./min.
Prąd 0,1 A
Temperatura pracy -20 do +40 °C
Średnica 125 mm
Przepływ powietrza 232 m3/h
Moc 22 W
Rozmiary zob. rysunek
Ciśnienie statyczne 63 Pa
Stopień ochrony IP34

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij