Turbina kominkowa FN 125 z filtrem i zestawem montażowym

  • Kod produktu 30074
  • EAN 4256022616781
  • Producent Dalap
  • Dostępność 4 szt.
    Wysyłka natychmiast
  • Centrala na życzenie
    Wysyłka do 3 dni

cena brutto
615 zł

cena netto
500,00 zł

Turbina kominkowa z filtrem oraz zestawem montażowym do odprowadzenia ciepła z kominka: wentylator kominowy Dalap FN 125 o wydajności 400m³/h, filtr cząsteczkowy odporny do 100°C, kanał elastyczny o długości roboczej wynoszącej 82 cm, oraz dwie opaski zaciskowe.

 

KONSTRUKCJA (Skład zestawu) :

Turbina kominowa o średnicy 125mm Dalap FN 125: Korpus wentylatora wykonany jest ze stali ocynkowanej, wyposażony jest w warstwę izolacyjną z niepalnej wełny mineralnej (znakomita izolacja termiczna i akustyczna). Wentylator kominkowy Dalap FN 125 z łożyskiem kulkowym i termostatem należy do modeli najlepiej sprzedających się i jest cenony ze względu na niski poziom hałasu przy zachowaniu wysokich parametrów wydajności. Urządzenie posiada termostat, dzięki któremu możliwe jest automatyczne uruchamianie wentylatora przy zadanej temperaturze w zakresie 0°C - 90°C, termostat włącza i wyłącza urządzenie.

FILTR do kanału o średnicy 125mm Dalap RA/F 400: Filtr zaprojektowany do wychwytywania nieczystości z systemu wentylacyjnego a tym samym przedłużenie żywotności wentylatora i innych części. Filtr chroni kanały wentylacyjne, turbinę kominową oraz inne elementy systemu przed osadzaniem się kurzu czy większych zanieczyszczeń. Filtr jest odporny na temperaturę do 100 °C.

Kanał elastyczny aluminiowy Dalap ALUDAP 125mm/1mRura z blachy aluminiowej o wysokiej elastyczności, długości roboczej wynoszącej 82 cm i średnicy 125 mm w pełnym zakresie spełnia ścisłe kryteria do realizacji systemu wentylacji. Zakres temperatur -30°C do +250 °C.

Opaska zaciskowa metalowa Dalap MC 125: Opaska przeznaczona jest do szybkiego i niezawodnego połączenia elementów jak przewody, wentylatory, kratki, kolanka, lub odgałęzienia. Opaska ułatwia montaż i demontaż wentylatorów w celach konserwacyjnych i czyszczenia.


ZASTOSOWANIE:

Zestaw z wentylatorem kominkowym Dalap FN 125  jest przeznaczony do rozprowadzania mechanicznego ogrzanego powietrza z kominka do innych pomieszczeń w budynku. System kominek + wentylator kominkowy, gdy jest dobrze zaprojektowany i wykonany, idealnie sprawdzi się jako sposób ogrzewania domków zamieszkiwanych sezonowo. Jako uzupełniający system ogrzewania domów mieszkalnych znacząco zredukuje jego koszty, w szczególności w sezonie zimowym. Uwzględnienie już na etapie projektu systemu wentylacyjnego wykorzystania turbiny kominkowej pozwoli zoptymalizować ilość ogrzanego powietrza jaka będzie dostarczana do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu nakłady energetyczne potrzebne dla uzyskania uczucia komfortu termicznego w pomieszczeniach będą znacząco niższe. W praktyce działanie turbiny kominkowej wygląda następująco: Gdy rozpalamy w kominku wentylator już po chwili włączy się sam ( zgodnie z temperaturą zadaną na termostacie), ponieważ dotrze do niego gorące powietrze. Prędkość pracy wentylatora można zmieniać przy pomocy regulatora obrotów (nie jest częścią zestawu): w ciągu dnia ustawiamy wyższą prędkość pracy urządzenia, gdy kładziemy się już spać redukujemy ilość obrotów. Gdy wygaśnie ogień w kominku, wentylator kominkowy całkowicie się wyłączy.

 

Dalap FN działanie termostatu

 

 

MONTAŻ:

Montaż zestawu rozpoczynamy od połączenia filtra z turbiną kominową przy pomocy kanału elastycznego oraz opasek zaciskowych. Następnie kanał wychodzący z komory grzewczej kominka łączymy z  filtrem oraz  doprowadzamy przewód zasilający (3 żyłowego, min 0,75 ) do zasilenia wentylatora. Ostatnim krokiem będzie wykonanie połączenia turbiny kominowej z systemem rozprowadzającym ciepłe powietrze. Istotny jest montaż wentylatora kominkowego w takim umiejscowieniu, aby umożliwić dostęp do niego w celu bieżącej konserwacji (czyszczenia urządzenia).


AKCESORIA:

Dla optymalizacji pracy turbiny kominkowej rekomendujemy zakup regulatora obrotów, dzięki któremu możemy w pełni  sterować zakresem pracy wentylatora.

Do podłączenia wentylatora potrzebny będzie również kabel zasilający - który znajduje się w naszej ofercie w kolorach białym lub czarnym.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Parametry

Łożysko kulkowe
Ciśnienie akustyczne (hałas) 42 dB/3m
Kolor Srebrny
Symbol certyfikatu CE
Masa 8,8 kg
Częstotliwość 50 Hz
Napięcie 220/240 V
Obroty 1300 obr./min
Prąd 0,81 A
Temperatura pracy -20 do + 150 °C
Średnica 125 mm
Przepływ powietrza 400 m³/h
Regulacja 0 do 90°C
Rozmiary Zobacz rys.
Ciśnienie statyczne 124 Pa
Stopień ochrony IP20
Bezpiecznik termiczny Tak
Stopień izolacji (ochrony) I
Wydajność 108 W
Żywotność 40000 godzin

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij