megjelenítése / elrejtése menü

  Wentylator kominkowy Dalap FN 150 z łożyskiem kulkowym i termostatem

  • wydajność: 520 m³/h
  • temperatura: do 90 °C
  • łożysko kulkowe
  • termostat

  W magazynie 4 szt.

  830 złz VAT

  675 zł bez VAT

  Brakuje 300 zł do darmowej dostawy
  5348
  4250622611047
  24 miesiące
  Dalap
  scroll

  Opis produktu

  Wentylator kominkowy do rozprowadzania gorącego powietrza Dalap FN 150 wydajności 520m³/h.

  ZASTOSOWANIE:

  Wentylator kominkowy Dalap FN 150 jest przeznaczony do rozprowadzania mechanicznego ogrzanego powietrza z kominka do innych pomieszczeń w budynku. System kominek + wentylator kominkowy, gdy jest dobrze zaprojektowany i wykonany, idealnie sprawdzi się jako sposób ogrzewania domków zamieszkiwanych sezonowo. Jako uzupełniający system ogrzewania domów mieszkalnych znacząco zredukuje jego koszty, w szczególności w sezonie zimowym. Uwzględnienie już na etapie projektu systemu wentylacyjnego wykorzystania turbiny kominkowej pozwoli zoptymalizować ilość ogrzanego powietrza jaka będzie dostarczana do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu nakłady energetyczne potrzebne dla uzyskania uczucia komfortu termicznego w pomieszczeniach będą znacząco niższe.

  W praktyce działanie turbiny komkinkowej wygląda następująco: Gdy rozpalamy w kominku wentylator już po chwili włączy się sam ( zgodnie z temperaturą zadaną na termostacie), ponieważ dotrze do niego gorące powietrze. Prędkość pracy wentylatora można zmieniać przy pomocy regulatora obrotów ( nie jest częścią zestawu): w ciagu dnia ustawiamy wyższą prędkość pracy urządzenia, gdy kładziemy się już spać redukujemy ilość obrotów. Gdy wygaśnie ogień w kominku, wentylator kominkowy całkowicie się wyłączy.

  Dalap FN działanie termostatu

  KONSTRUKCJA:

  Korpus wentylatora wykonany jest ze stali ocynkowanej, wyposażony jest w warstwę izolacyjną z niepalnej wełny mineralnej (znakomita izolacja termiczna i akustyczna), dodatkowo silnik jest chłodzony dzięki specjalnym otworom w obudowie urządzenia. Wentylator kominkowy Dalap FN 150 z łożyskiem kulkowym i termostatem należy do modeli najlepiej sprzedejacych się i jest poszukiwany ze względu na niski poziom hałasu przy zachowaniu wysokich parametrów wydajności.

  Urządzenie jest wyposażone w izolowany termicznie i akustycznie wirnik napędzający powietrze jak również posiada termostat, dzieki któremu możliwe jest automatyczne uruchamianie wentylatora przy zadanej temperaturze (w zakresie 0°C - 90°C, termostat włącza i wyłącza urządzenie ).  Po wygaśnięciu płomienia ( gdy ustaje przepływ ciepłego powietrza) wentylator samoczynnie sie wyłączy.

  MONTAŻ:

  Wentylator kominkowy Dalap FN 150 jest przeznaczony do podłączenia okrągłego kanału wentylacyjnego. Wentylator może być zamontowany w dowolnym położeniu, ważne jest aby zachować prawidłowy kierunek przepływu powietrza ( jest to wyraźnie oznaczone na korpusie urządzenia). Równie istotny jest montaż wentylatora kominkowego w takim umiejscowieniu, aby umożliwić dostęp do niego w celu bieżącej konserwacji (czyszczenia urządzenia).

  WYPOSAŻENIE:

  Termostat dzięki któremu można programować w jakim zakresie temperatur powietrza urządzenie ma pracować.
  Łożysko kulkowe, które przedłuży żywotność urządzenia nawet do 40000 godzin.

  AKCESORIA:

  Dla optymalizacji pracy turbiny kominkowej rekomendujemy zakup regulatora obrotów, którym można ustawiać tempo pracy wentylatora.

  Dla zapewnienia bezawaryjnej i długiej pracy wentylatora proponujemy dodanie pomiędzy paleniskiem kominka a turbiną kominkową zewnetrznego filtra kominkowego Dalap KF 150 (o średnicy 150 mm).

  Do podłączenia wentylatora potrzebny będzie również kabel zasilający - w naszej ofercie mamy odpowiednie kable w kolorach białym lub czarnym.

   

   

   

  Parametry i specyfikacje

  Masa5,7 kg
  Wydajność115 W
  Ciśnienie akustyczne (hałas)42 dB/3m
  Temperatura pracy-20 do +150 °C
  KolorSrebrna
  Regulacja0 do 90°C
  Symbol certyfikatuCE
  Stopień izolacji (ochrony)I
  RozmiaryZobacz rys.
  Obroty1280 obr./min
  Częstotliwość50 Hz
  Napięcie220/240 V
  Prąd0,84 A
  Przepływ powietrza520 m³/h
  Ciśnienie statyczne237 Pa
  Średnica150 mm
  Stopień ochronyIP20
  Żywotność40000 godzin

  Dokumenty

  Akcesoria