megjelenítése / elrejtése menü

  Nagrzewnica elektryczna kanałowa 200 mm/3,4 kW Vents NK 200-3,4-1

  • średnica 200 mm
  • moc 3,4 kW
  • max 50 °C

  W magazynie 1 szt.

  589 złz VAT

  479 zł bez VAT

  Brakuje 300 zł do darmowej dostawy
  409
  4823016230171
  24 miesiące
  Vents
  scroll

  Opis produktu

  Kanałowy nagrzewnica elektryczna Vents NK-200-2,4-1 przeznaczony jest do ogrzewania świeżego powietrza doprowadzanego przez system wentylacyjny fi 200

  Ogrzane powietrze nie może zawierać żadnych substancji stałych, włókien, kleju, lub innych agresywnych środków, które powodują korozję. Grzejnik ten jest elementem przewodu i nie jest przeznaczony do samodzielnego użytku.

  OPIS

  Grzejnik jest jednofazowy lub trzyfazowy. Jest zaprojektowany do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych w zakresie  temperatur od -30 °C do +50 °C. Nie stosować przy powietrzu o temperaturze 40 °C. Przepływ powietrza w nagrzewnicy zawsze musi być wyższy niż minimalny przepływ powietrza wymieniony w tabelkach w instrukcji. 

  KONSTRUKCJA

  Grzejnik składa się z korpusu, komory łączącej oraz korpusu  komory łączącej. Zaciski przewodów są umieszczone z zewnętrznej strony komory łączącej w celu kierowania dopływem. Podgrzewacz umieszczony jest wewnątrz skrzynki. Skrzynka, komora łącząca i korpus grzejnika są wykonane ze stali ocynkowanej. 

  Komora łącząca zawiera złącza elektryczne i montażowe podgrzewacza, klemę w celu podłączenia do napięcia zewnętrznego i obwodów kontrolnych grzejnika, śruby terminala i przełącznika termicznego (automatyczne, ręczne, reset). Przełącznik termiczny z ręcznym resetem posiada przycisk do resety manualnego. Schemat podłączenia grzejnika elektrycznego jest przedstawiony na ściance wewnętrznej komory łączącej.

  ZASTOSOWANIE

  Przedgrzejnikiem elektrycznym podłącz wentylator, który ciągnie prąd powietrza do grzejnika. Powietrze ogrzeje się i za pomocą systemu wentylacyjnego dochodzi do rozprowadzenia ciepłego powietrza. Umożliwia instalację do systemu przewodów VZT w jakiejkolwiek pozycji roboczej. Grzejniki kanałowe przeznaczone są dla minimalnej prędkości ciągu 1,5m/s. Maksymalna temperatura odprowadzanego powietrza wynosi 40 °C.

  INSTALACJA

  Przed podłączeniem grzejnika do sieci zasilającej, upewnij się, że grzejnik nie posiada jakichkolwiek widocznych uszkodzeń mechanicznych. Grzejnik może pracować w jakiejkolwiek pozycji za wyjątkiem pozycji z pionowym umieszczeniem komory łączącej, ponieważ skondensowana woda z instalacji może spływać do wewnątrz. Szczegółowe zalecenia są wymienione w instrukcji.

  Parametry i specyfikacje

  KolorSrebrny
  WersjaJednofazowy silnik
  Masa3,3 kg
  Wydajność3400 W
  Symbol certyfikatuCE
  Zasilanie230/50 V/Hz
  Moc3400 W
  Przepływ powietrza250 m³/godz
  Prąd14,8 A
  Średnica200 mm

  Akcesoria