Nagrzewnica elektryczna kanałowa 200 mm/3,4 kW Vents NK 200-3,4-1

  • Kod produktu 409
  • EAN 4823016230171
  • Producent Vents
  • Dostępność 1 szt.
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
589 zł

cena netto
478,86 zł

Kanałowy nagrzewnica elektryczna Vents NK-200-2,4-1 przeznaczony jest do ogrzewania świeżego powietrza doprowadzanego przez system wentylacyjny fi 200

Ogrzane powietrze nie może zawierać żadnych substancji stałych, włókien, kleju, lub innych agresywnych środków, które powodują korozję. Grzejnik ten jest elementem przewodu i nie jest przeznaczony do samodzielnego użytku.

OPIS

Grzejnik jest jednofazowy lub trzyfazowy. Jest zaprojektowany do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych w zakresie  temperatur od -30 °C do +50 °C. Nie stosować przy powietrzu o temperaturze 40 °C. Przepływ powietrza w nagrzewnicy zawsze musi być wyższy niż minimalny przepływ powietrza wymieniony w tabelkach w instrukcji. 

KONSTRUKCJA

Grzejnik składa się z korpusu, komory łączącej oraz korpusu  komory łączącej. Zaciski przewodów są umieszczone z zewnętrznej strony komory łączącej w celu kierowania dopływem. Podgrzewacz umieszczony jest wewnątrz skrzynki. Skrzynka, komora łącząca i korpus grzejnika są wykonane ze stali ocynkowanej. 

Komora łącząca zawiera złącza elektryczne i montażowe podgrzewacza, klemę w celu podłączenia do napięcia zewnętrznego i obwodów kontrolnych grzejnika, śruby terminala i przełącznika termicznego (automatyczne, ręczne, reset). Przełącznik termiczny z ręcznym resetem posiada przycisk do resety manualnego. Schemat podłączenia grzejnika elektrycznego jest przedstawiony na ściance wewnętrznej komory łączącej.

ZASTOSOWANIE

Przedgrzejnikiem elektrycznym podłącz wentylator, który ciągnie prąd powietrza do grzejnika. Powietrze ogrzeje się i za pomocą systemu wentylacyjnego dochodzi do rozprowadzenia ciepłego powietrza. Umożliwia instalację do systemu przewodów VZT w jakiejkolwiek pozycji roboczej. Grzejniki kanałowe przeznaczone są dla minimalnej prędkości ciągu 1,5m/s. Maksymalna temperatura odprowadzanego powietrza wynosi 40 °C.

INSTALACJA

Przed podłączeniem grzejnika do sieci zasilającej, upewnij się, że grzejnik nie posiada jakichkolwiek widocznych uszkodzeń mechanicznych. Grzejnik może pracować w jakiejkolwiek pozycji za wyjątkiem pozycji z pionowym umieszczeniem komory łączącej, ponieważ skondensowana woda z instalacji może spływać do wewnątrz. Szczegółowe zalecenia są wymienione w instrukcji.

Parametry

Kolor Srebrny
Symbol certyfikatu CE
Masa 3,3 kg
Zasilanie 230/50 V/Hz
Prąd 14,8 A
Średnica 200 mm
Przepływ powietrza 250 m³/godz
Moc 3400 W
Wersja Jednofazowy silnik
Wydajność 3400 W

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij