Vents VUT 200 V Rekuperator mini

  • Kod produktu 22517
  • EAN 4823059378496
  • Producent Vents
  • Dostępność 1 szt.
    Wysyłka natychmiast

cena brutto
1 999 zł

cena netto
1 625,20 zł

Rekuperator Mini Vents VUT 200 V  jest nową generacją systemów wentylacji do całego domu. Stała wentylacja połączona z najnowocześniejszym systemem odzyskiwania ciepła.

ZASTOSOWANIE

Bez utraty energii, w łatwy sposób usunie zanieczyszczone powietrze oraz nieprzyjemne zapachy z kuchni, łazienki i WC oraz zapewni stały dopływ czystego filtrowanego powietrza. Zapewni Tobie i Twojej rodzinie dopływ świeżego powietrza przy zachowaniu stałej temperatury w domu oraz przy minimalnych kosztach użytkowania. Urządzenie zapewnia wentylację także wtedy kiedy dom jest całkowicie zamknięty (urlop, wyjazdy rekreacyjne, itp.).

FUNKCJA

System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Świeże powietrze zewnętrzne zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Potem nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim.

KONSTRUKCJA

Do dyspozycji dla połączenia poziomego (H) lub pionowego (V). Przeznaczona do wentylacji domów, mieszkań i małych pomieszczeń użytku publicznego. Zdejmowane płyty boczne z obu stron. Składa się z dwóch wentylatorów promieniowych (turbin), cross (romb) - płytowy wymiennik ciepła (wymiennik - materiał aluminium) i dwa filtry. Jest przyjazny dla środowiska. Wbudowana izolacja termiczna i akustyczna o grubości 20mm zapobiega zamarzaniu wymiennika. Opcjonalne sterowanie urządzenia za pomocą panelu sterowania. 
Materiał wymiennika: aluminium, korpus urządzenia: blacha ocynkowana + pianka mineralna (min. 20 mm termo + izolacja akustyczna).

MONTAŻ

Rekuperator Vents VUT 200 V można przymocować do podłoża lub do sufitu, za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Urządzenie można zamontować tak w pomieszczeniach technicznych jak i w pomieszczeniach, które ono obługuje. Wszystkie modele przeznaczone są dołączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o podobnej średnicy.Urządzenie należy zamontować w taki sposób, aby zapewnić swobodny odpływ skroplin.Podczas montażu urządzenia należy pamiętać konieczności pozostawienia niezbędnego miejsca dla obsługi serwisowej.

Vents VUT Použití 

Zapisz

Parametry

Ciśnienie akustyczne (hałas) 24-45 dB/3m
Kolor Srebrny
Symbol certyfikatu CE
Masa 30 kg
Materiał Aluminium
Maksymalna temperatura 50 °C
Zasilanie 230/50 V/Hz
Obroty 2500 obr/min
Średnica 100 mm
Przepływ powietrza 200 m³/godz
Moc 116 W
Rozmiary Zobacz rys.
Bezpiecznik termiczny Tak
Stopień izolacji (ochrony) 20 mm wełny mineralnej
Wersja Pionowa
Wydajność 2 x 58 W

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w parametrach Twojej przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

zamknij