megjelenítése / elrejtése menü

  Wentylacyjny system Flexitech Oto 58 produktów.

  Wentylacyjny system Dalap Flexitech to nowy efektywny sposób dystrybucji powietrza pomiędzy centralą wentylacyjną a wentylowanymi pomieszczeniami, który w funkcjonalny sposób łączy w sobie zalety klasycznych kanałów plastikowych i metalowych. W odróżnieniu od nich, system ten ma charakter modułowy, dzięki czemu można go z łatwością dostosować i do najbardziej skomplikowanych architektonicznych wymagań.

  • Plastikowe elastyczne kanały

   Plastikowe elastyczne kanały zapewniają w ramach systemu wentylacyjnego Dalap Flexitech równomierną dystrybucję powietrza we wszystkich wentylowanych pomieszczeniach. Wyprodukowane są ze specjalnego materiału, który jest bardzo odporny na zewnętrzne zgniatanie, ale równocześnie zapewnia dużą elastyczność całego kanału.

   Dzięki temu możliwa jest instalacja plastikowego kanału elastycznego nie tylko do ściany czy sufitów podwieszanych, lecz również do betonowych stropów, drewnianych podłóg czy podłóg z ogrzewaniem. Kanały za pomocą szerokiej gamy akcesoriów plastikowych podłącza się z jednej strony do metalowych skrzynek rozprężnych z drugiej zaś strony do stosownego łącznika.

   Plastikowy kanał elastyczny o średnicy 63 mm lub 75 mm jest dostępny w wykończeniu standardowym, z powłoką antystatyczną lub z powłokami antystatyczna i antybakteryjną. Kanał sprzedawany jest w formie odcinków 50 metrowych w jednej rolce.

  • Metalowe skrzynki rozprężne

   Metalowe skrzynki rozprężne stanowią główne węzły systemu wentylacyjnego Dalap Flexitech. W ramach tego systemu zawsze instaluje się dwie skrzynki rozprężne, na kanał nawiewny i wyciągowy prowadzący do i z centrali wentylacyjnej. Z drugiej strony do skrzynek tych podłącza się plastikowe elastyczne kanały wentylacyjne, która zapewniają równomierną dystrybucję powietrza do wszystkich pomieszczeń.

   W ofercie są metalowe skrzynki rozprężne z 2, 6, 8, 10 lub aż 15 otworami o średnicy 63 mm lub 75 mm, które służą do podłączenia plastikowych elastycznych kanałów wentylacyjnych. Skrzynki są izolowane dźwiękowo oraz są wyposażone w szczelne zaślepki do niewykorzystanych otworów.

   Wybór odpowiedniej metalowej skrzynki rozprężnej uwarunkowany jest wydajnością podłączonej do systemu centrali wentylacyjnej oraz na wielkością wentylowanej powierzchni. Chętnie pomożemy w dobraniu sprzętu. Wystarczy do nas napisać info@iwentylatory.pl lub zadzwonić 71 780 34 31.

  • Rozdzielacze i kratki wentylacyjne

   Plastikowe i metalowe rozdzielacze w ramach systemu wentylacyjnego Dalap Flexitech wykorzystywane są w wentylowanych pomieszczeniach do zakończenia nawiewnego i wywiewnego plastikowego elastycznego przewodu
   wentylacyjnego. W zależności od miejsca instalacji chodzi o rozdzielacze do ściany, do stropu czy podłogi. Kratki wentylacyjne służą zaś do ich estetycznego zakończenia w ścianach lub w podłodze.

   Rozdzielacze do sufitu zakończone są pomocy anemostatu, a tym samym są kompatybilne ze zwykłymi kanałami okrągłymi. Dla podłączenia do kanałów prostokątnych przeznaczony jest specjalny plastikowy adapter. Wszystkie te komponenty łączące można wykorzystać jako przepusty w miejscach, w których nie jest możliwe wykorzystanie systemu Dalap Flexitech.

   Przy doborze rozgałęźnika i kratek wentylacyjnych czy anemostatów chętnie pomożemy. Wystarczy do nas napisać na info@iwentylatory.pl lub zadzwonić 71 780 41 34.

  • Plastikowe akcesoria

   Plastikowe akcesoria do systemu wentylacyjnego Dalap Flexitech to  najróżniejsze elementy łączące, zaślepiające lub uszczelniające, które umożliwiają łatwy montaż bez specjalnych narzędzi czy dodatkowych materiałów.

   Komponenty takie jaki metalowe skrzynki rozprężea, konektory oraz plastikowe elastyczne kanały ze sobą łączy się za pomocą kołnierzy, złączek oraz pierścieni blokujących. Do zamknięcia niewykorzystanych przyłączy i otworów we wszystkich komponentach używa się pokrywy i zaślepki.

   Do plastikowych akcesoriów  poza tym należą przepustnica regulująca przepływ powietrza, adapter do podłączania kanałów prostokątnych oraz 90° kolanko.

  Sortuj według Cena: od najniższej Cena: od najwyższej Wg: dostępności

  per page