megjelenítése / elrejtése menü

  Kanały płaskie PCV Oto 112 produktów.

  • Kanały płaskie PCV

   Płaskie kanały wentylacyjne PCV proponujemy w trzech podstawowych wymiarach 110x50 mm, 204x60 mm oraz 220x90 mm. Kanały wentylacyjne prostokątne wykorzystuje się w mniejszych i średnich pomieszczeniach jak np. w kuchni, sypialni, WC, spiżarce, kancelarii, czy podłącza się z systemem odsysania powietrza (okap kuchenny). Montaż kanałów prostokątny jest bardzo łatwy, bez wykorzystania narzędzi - połączenia się wkłada do siebie. Kanały są wyprodukowane z białej masy ABS i przeznaczone są do pracy w temperaturze do 40° C. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju łączników i redukcji możliwe jest zastosowanie tych kanałach również w systemach z wentylatorami kanałowymi.

  • Złączki płaskie PCV

   Plastikowe łączniki do kanałów wentylacyjnych płaskich PCV o różnych rozmiarach oraz do łączenia ze sobą kształtek wentylacyjnych - redukcji, kolanek i trójników. Złączki są wykonane z wysokiej jakości plastiku z domieszką ABS co zapewnia ich trwałość, jako jedyne na rynku nasze produkty są wykonane w technologii FENOLSTOP. Złączki do kanałów i komponentów są niezbędne do budowy systemu wentylacji czy to grawitacyjnej czy to mechanicznej prowadzonej przez wentylatory kanałowe.

  • Kolanka płaskie PCV

   Kolanka należą do najczęściej wykorzystywanych elementów, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość stworzenia prostej instalacji. Jeśli jest to niezbędne trzeba tak prowadzić instalację, aby ilość załamań systemu była jak najmniejsza oraz kąty możliwie łagodne. Dlatego idealnym rozwiązaniem w systemie kanałów wentylacyjnych płaskich PCV jest wykorzystanie kolan wielokątowych. Możliwa jest również zmiana przekroju i przejście na system kanałów okrągłych, należy jednak pamiętać o właściwym doborze rozmiarów kanałów.

  • Trójniki płaskie PCV

   Trójnik lub rozgałęźnik jednostronny wykorzystuje się do rozprowadzenia powietrza do dodatkowych kanałów. Pozwalają na dołączenie do płaskiego kanału wentylacyjnego kanałów okrągłych. Trójniki wentylacyjne są kluczowym elementem systemu wentylacyjnego, o szczególnym znaczeniu w bardziej skomplikowanych instalacjach z wykorzystaniem wentylatorów kanałowych lub lub wentylatorów dachowych.

  • Redukcje PCV

   Łączniki przekrojów zmiennych, łamane oraz przejścia osiowe lub asymetryczne. W naszej ofercie mamy redukcje różnych kształtów i rozmiarów. Stosuje się je do zmiany rozmiaru kanałów wentylacyjnych lub przy zmianie przekroju z kanałów wentylacyjne okrągłych na kanały płaskie. Przy łączeniu elementów systemu wentylacyjnego ważne jest uszczelnienie całości instalacji poprzez zastosowanie .

  • Zakończenia kanałów płaskich

   Kratki końcowe do plastikowych kanałów o przekroju prostokątnym o różnych rozmiarach - zamykane i zwykłe oraz zaślepki do kanałów, pozwalające tymczasowo wyłączyć z użytkowania fragment instalacji kanałów płaskich. Przeznaczone do użytkowania wewnątrz pomieszczeń, szczególnie jako zakończenie instalacji dystrybucji gorącego powietrza w systemie z turbinami kominkowymi

  • Ramki montażowe PCV

   Maskownice montażowe do estetycznego wyprowadzenia kanałów płaskich ze ściany czy sufitu. Aby podnieść szczelność połączenia warto zastosować specjalną taśmę klejącą Kołnierz montuje się do ściany lub sufitu przy pomocy śrub.

  • Uchwyty do kanałów płaskich

   Uchwyty montażowe do płaskich kanałów wentylacyjnych PCV służące do zamocowania ich do ściany lub sufitu, ważny element dla zapewnienia stabilności systemu wentylacji mechanicznej - szczególnie wykorzystującej wentylatory kanałowe. Usztywnienie systemy eliminuje drgania, a co za tym idzie pozwalają za obniżenie poziomu hałasu.

  Sortuj według Cena: od najniższej Cena: od najwyższej Wg: dostępności

  per page